Poznaj Naszą Wspaniałą Kadrę

Roberto Sarno

SKRZYPCE

Roberto Sarno jest bezkompromisowym skrzypkiem, dyrygentem i nauczycielem, który całe swoje życie poświęca, aby poprzez szlachetną sztukę muzyczną uczynić świat lepszym miejscem.

Po uzyskaniu dyplomu konserwatorium w rodzinnym Bari we Włoszech, Sarno doskonalił swój warsztat muzyczny w Izraelu, Austrii, Hiszpanii, Holandii i Stanach Zjednoczonych, inspirując się wielkimi nauczycielami, takimi jak Yair Kless, Paul Kantor, Hermann Krebbers i Ruggiero Ricci.

Pierwszy publiczny występ dał w wieku 12 lat. Jako młody artysta wygrał kilka mniejszych konkursów. Po czterech dekadach pan Sarno jest doświadczonym nauczycielem i wykonawcą. Stale dba, aby zawsze być na bieżąco ze swoimi bogatymi metodami nauczania i sposobami występowania na scenie jako solista, kameralista i koncertmistrz orkiestry.

Patrycja Grecka

SKRZYPCE

Promotorka muzyki, której misją jest łączenie ludzi - pokoleń poprzez muzykę. Organizatorka wydarzeń artystycznych oraz imprez kulturalnych i biznesowych pod dewizą "myślę globalnie - działam lokalnie”. Właścicielka dwóch agencji artystycznych - o profilu edukacyjnym „Grecka Music Promotion” oraz agencji koncertowej.

Inicjatorka międzynarodowego i prestiżowego cyklu muzycznego pt. „Muzyką kawa słodzona” dla miasta Płocka.

MAMA Leonarda.

Pierwsze lekcje gry na skrzypcach otrzymała od Bernarda Tomasińskiego w płockiej szkole muzycznej. Naukę kontynuowała w Liceum Muzycznym im. M.Karłowicza w Poznaniu. Kolejny etap, to studia w Konserwatorium Muzycznym w Jakobstad w Finlandii oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. Dyplom pierwszego stopnia uzyskała w Bydgoskiej Akademii. Od 2012 roku kontynuowała swoją edukację w klasie skrzypiec profesora Roberta Szredera - początkowo na kursach mistrzowskich, a następnie w Akademii Muzycznej w Maastricht w Niderlandach. W 2015 r. ukończyła prestiżową klasę skrzypiec z tytułem Master of Art.

Jako solistka i kameralistka występowała w wielu krajach. Jej koncerty zawsze spotykały się z gorącym przyjęciem, zarówno dzięki technice gry ale również umiejętności komponowania interesujących programów, wyrazistej osobowości, jak też dzięki dbałości o nawiązanie emocjonalnego kontaktu ze słuchaczami. Jej talent i pasja promowania kultury polskiej zostały docenione przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze.

Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Warszawską Orkiestrą Symfoniczną podczas koncertów w Nordernay w Niemczech. Była również wieloletnią członkinią Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. W. Lutosławskiego.

Jest ambitnym i aktywnym pedagogiem - swoją praktykę pedagogiczną zdobywała przy najwyższych autorytetach wiolonistyki polskiej - prof. J.Kaliszewskiej oraz R.Szrederze.

Certyfikowany nauczyciel Suzuki III st.
Gra na polskim instrumencie, autorstwa lutnika Macieja Łacka.

Margeritta Bury

SKRZYPCE

W 2008 roku Margeritta / Małgorzata Bury ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie Macieja Sobczaka. Jest również absolwentką Politechniki Gdańskiej i WSB w Gdańsku. Przez lata Margeritta Bury łączyła swoją pasję do muzyki z pracą w marketingu, reklamie i przemyśle stoczniowym.

Interesuje się nauczaniem alternatywnym oraz kreatywnością i rozwojem dzieci poprzez zabawę. Była również wieloletnim sędzią międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu, angażującego dzieci i młodzież w proces twórczego, dywergencyjnego rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

Margeritta Bury jest certyfikowaną nauczycielką Europejskiego Stowarzyszenia Suzuki. W ramach kursów pedagogicznych Metody Suzuki uczyła się od takich trenerów jak Anna Podhajska (Polska), Elżbieta Węgrzyn (Polska), Roberto Sarno (Włochy/Dania) i Jan Matthiesen (Dania). Dzięki ciągłemu zbieraniu nowych doświadczeń uczy języka muzyki dzieci, młodzież oraz dorosłych już od ponad 14 lat. Obecnie kształci młodych skrzypków w oparciu o Metodę Suzuki w studio VIOLINI w Gdańsku.

Elżbieta Pałka

SKRZYPCE

Elżbieta Pałka jest absolwentką Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, a z zamiłowania nauczycielem gry na skrzypcach. Swoją przygodę pedagogiczną z metodą Suzuki rozpoczęła w 2007 roku. Jej trenerami były: Tove Detrekoy, Anna Podhajska, Elzbieta Węgrzyn. Od 15 lat prowadzi Szkołę Suzuki w Olkuszu. Obecnie kontynuuje szkolenia dla nauczycieli Suzuki V stopnia pod czujnym okiem Jana Matthiesen, Roberto Sarno i Clausa Kanneworff.

Anna Kuczok

wiolonczela

Jej pasją jest rozwijanie skrzydeł u dzieci poprzez naukę gry na wiolonczeli według filozofii SUZUKI. Wiolonczela jest dla Ani mostem do wszystkiego co w życiu robi a u swoich podopiecznych chętnie buduje poczucie własnej wartości, pomaga w rozwijaniu umiejętności komunikacji, wrażliwości i empatii. Jest mamą 14 letniego Michała i ma szafę pełną wiolonczel o każdym rozmiarze.

Anna jest certyfikowanym nauczycielem wiolonczeli II stopnia Europejskiego Stowarzyszenia SUZUKI . Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. A. Orkisza - dyplom z wyróżnieniem. Stypendium na Uniwersytecie w Durham ( Płn Anglia ) w klasie wiolonczeli prof. D. Yablonskiego. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem znakomitych wiolonczelistów : J.Berger (Szwajcaria), V. Yagling (Finlandia), N. Gutman (Niemcy), C. Reichart (Niemcy), M.Flaksman (USA), T.Strahl (Polska), S.Firlej (Polska), A. Wróbel (Polska). Jest laureatką licznych konkursów wiolonczelowych oraz muzyki kameralnej.

Koncertuje w kraju i za granicą wykonując muzykę klasyczną i rozrywkową, swobodnie improwizuje. Od 20 lat gra w stałym składzie Orkiestrze Adama Sztaby. Była wspòłzałożycielką, wiolonczelistką i menadżerem kwartetu smyczkowego 4-te. W latach 2003-2011 pracowała w Teatrze Roma w Warszawie, od 2012 w Reprezentacyjnym Artystycznym Zespole Wojska Polskiego w Warszawie, a następnie w Teatrze "Syrena" w Warszawie. Współzałożycielka duetu wiolonczelowego KuczokRogoziński. Koncertowała jako solistka ze Śląską Orkiestrą Kameralną.

Na wiolonczeli gra już ponad 30 lat wykorzystując na wiele sposobów możliwości tego pięknego instrumentu. Stworzyła swoją autorską szkołę wiolonczelową "Hello Cello Ania Kuczok", w której uczą się gry na wiolonczeli dzieci od 3 roku życia oraz osoby dorosłe.

Dzięki lekcjom i warsztatom wiolonczelowym prowadzonym przez Annę, każdy może poznać tajemnice wiolonczeli i jej szerokie możliwości. W swoim dorobku jako trener wiolonczeli ma bardzo oryginalne osiągnięcia : przygotowywała do roli wiolonczelistki aktorkę Barbarę Melzer w hicie musicalowym "Czarownice z Eastwick", uczyła gry na wiolonczeli oraz roli wiolonczelisty Bartosza Bielenię do roli głównej w filmie produkcji słowacko-kanadyjskiej "Aplauz", a 5 lat temu stworzyła pierwszą w Polsce międzypokoleniową orkiestrę wiolonczelową.

Małgorzata Nieskurska

SKRZYPCE

Nauczycielka gry na skrzypcach Metodą Suzuki przez wiele lat związana ze Szkołą Suzuki w Tychach, obecnie prowadzi Tyski Kącik Suzuki.

Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydziału Artystycznego w Cieszynie, na kierunku Instrumentalistka u mgr Krzysztofa Durlowa oraz prof. Hilarego Drozda. W 2012 ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach - również na kierunku instrumentalnym - w klasie skrzypiec prof. Pawła Puczka i mgr Jacka Siemka. Uczestniczyła w Międzynarodowych Warsztatach Orkiestrowych z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk, z którą koncertowała w Polsce i Niemczech.

Jako członek tej orkiestry brała udział w koncercie „Anioły Europy” we Wrocławiu z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jako solistka występowała również z Orkiestrą Smyczkową Instytutu Muzyki w Cieszynie. Latem 2007 roku rozpoczęła Kurs Nauczania Metodą Suzuki dla Nauczycieli Skrzypiec organizowany przez polskie stowarzyszenie Suzuki w Warszawie (CES).

Pierwsze trzy stopnie Metody Suzuki ukończyła pod okiem Tove Detrekoy i Anny Podhajskiej w Polsce. W roku 2015 ukończyła kurs IV stopnia pod okiem Jana Matthiesena w Danii. Obecnie rozpoczęła kurs V stopnia również pod okiem Jana Matthiesena.

Martyna Karwańska

RYTMIKA

Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K.Szymanowskiego w Warszawie w klasie gitary klasycznej (1984), a następnie wydziału Edukacji Muzycznej UMFC w Warszawie (1988). Dydaktyka i tajniki metodyczne od zawsze były jej pasją. Martyna uwielbia pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, i kiedy przekracza drzwi sali lekcyjnej, to przenosi uczestników zajęć w cudowny świat MUZYKI.

Od 30 lat wraz z mężem prowadzi YAMAHA Music School w Pułtusku, która to placówka była pierwszą tego typu w Polsce. W swojej szkole prowadziła do niedawna zajęcia wczesnodziecięce dla dzieci już od 4-go miesiąca życia oraz międzypokoleniowy chór mieszany "Camertina".

Obecnie jest nauczycielem zajęć wokalnych oraz gitary klasycznej. Równolegle pp. Karwańscy zarządzają całą siecią YAMAHA Music School w Polsce, prowadząc szereg szkoleń z zakresu zarządzania oraz metodyki grupowego nauczania według systemu YAMAHA. Martyna wolny czas spędza na robótka ręcznych, albo pielęgnuje rośliny.

Anna Łuczak

MUSIC MIND GAMES

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie kameralistyki prof. Jerzego Marchwińskiego.

W 2005 r. ukończyła Podyplomowe Studium Menadżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 2004 r. współpracuje z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie jako nauczyciel fortepianu. Jej uczniowie odnoszą wiele sukcesów na konkursach i festiwalach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Od 2012 roku pracuje z dziećmi metodą Suzuki. W latach 2019-2021 współpracowała z Warszawskim Centrum Suzuki. W 2018 roku otrzymała dyplom ukończenia kursu Music Mind Games Level 2. Ma bogate doświadczenie w nauczaniu gry na fortepianie, oraz w prowadzeniu zajęć gry na fortepianie i Music Mind Games z dziećmi neuroatypowymi.

Ukończyła wiele kursów i szkoleń kierunkowych, m.in: „Zastosowanie muzyki klasycznej w terapii małego dziecka”, „Podstawy Handle w zaburzeniach neurorozwojowych”, „Zrozumieć autyzm w ujęciu Handle”, Szkolenie w zakresie rehabilitacji osób z autyzmem pt. „Twoja postawa wobec osoby z autyzmem kluczem do skuteczności w pracy i radzenia sobie z trudnymi zachowaniami”.

Prowadziła warsztaty z nauczycielami oraz uczniami szkół muzycznych I stopnia na terenie kraju.Na zaproszenie Centrum Edukacji Artystycznej współtworzyła nowe podstawy programowe dla szkół muzycznych I stopnia.

Prywatnie mama dwóch muzykujących chłopców. Uwielbia jogę i tiramisu :-)

Wiola Jakubiec

"Muzykowanki"

Skrzypaczka i wokalistka Góralka pochodząca z Beskidu Żywieckiego, gdzie od muzyki tradycyjnej zaczęła się jej przygoda ze skrzypcami. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studiowała również Edukację Artystyczną w zakresie sztuk muzycznych na UMCS w Lublinie.

Obecnie wykładowczyni skrzypiec oraz śpiewu na studiach podyplomowych „Muzyka Tradycyjna” prowadzonych przez Akademię Muzyczną w Katowicach. W Warszawie prowadzi grupę wokalną zespołu Slavovica.

Występowała na estradach całej Europy, a także w USA i Australii. Brała udział w projekcie Orkiestra Muzyki Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Współtworzy avant-folkowy duet SEKUNDa, z którym wygrywała najważniejsze nagrody na polskiej scenie folkowej „Nową Tradycję” czy „Mikołajki Folkowe”.

Jako "Muzykowanki" współpracuje z wieloma placówkami edukacyjnymi, prowadzi zajęcia muzyczne, koncerty i warsztaty dla najmłodszych melomanów. W pracy z głosem skupia się na jego swobodnym czuciu i naturalnej emisji. Certyfikowana instruktorka zajęć zajęć gordonowskich.

Beata Ludwicka

fortepian

Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia w Płocku w klasie prof. Hanny Witt - Paszty. Studiowała w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Łodzi. Dyplom magistra sztuki otrzymała w Akademii Muzycznej w Warszawie.

Obecnie jest dyplomowanym nauczycielem fortepianu, pianistką, akompaniatorem. Od 2012 roku posiada akredytację nauczania gry na fortepianie Metodą Suzuki. Pracuje z dziećmi od 4-go roku życia ucząc ich szacunku do instrumentu, wrażliwości na piękno dźwięku, a przede wszystkim miłości do muzyki.

Występowała min. w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej, Studio S1, Zamku Królewskim, Zamku Książąt Pomorskich, Teplicach, Ostrawie, Brukseli. Nagrała płytę „Skrzypiące nutki” Doroty Obijalskiej i Marcina Wawruka. Jest twórczynią Orkiestry Kameralnej „Sinfonia Concertante”. Laureatką wielu nagród min. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pełną oddania pracę pedagogiczną.

Podczas swojej pracy otrzymała wiele dyplomów i wyróżnień na konkursach za szczególne walory artystyczne akompaniamentu fortepianowego.